Sylwy kwietniowe 2018

Patryk Jaki zgodził się kandydować na prezydenta Warszawy, aby oczyścić ją z grzechu reprywatyzacji i wyzwolić od deweloperów. Deweloperzy, uciekajcie z Warszawy do Puszczy Kampinoskiej. Patryk nadchodzi!

Patryk chciał powiedzieć Powiśle, a wyszło mu Zaodrze. Chciał powiedzieć Siekierki, a wyszło mu Dobrzeń Wielki. Warszawiak pełną, wypasioną gębą! Kandydat Jaki, koniec końców, stał się własnym kontrkandydatem. Spisek! Spisek! Liczni wrogowie, uśpieni w nim samym, włamali mu się do sieci neuronowych i wrzucili mu fotkę mostu z Pragi, stolicy Czech do propagandowego spotu z obietnicami wyborczymi, których i tak nie miał zamiaru spełnić. Deweloperzy i rekiny prywatyzacji zmienili mu świadomość na zlecenie Tuska i HGW.

Gdyby jednak – co zdarzyć się może w tej Nibylandii – został prezydentem Warszawy, po zburzeniu wraz z M. Morawieckim Pałacu Kultury i Nauki przeniesie go do historycznej budowli przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie bije źródło wszelkiej mądrości i pomyślności Jakich Misiewiczów.

W PRL unikałem W-wy jako obcego i brzydkiego miasta, w 1. dekadzie po 1989 jeździłem, gdy musiałem, w drugiej z przyjemnością, po 2010 stwierdziłem, że to ładne i wygodne miasto, w którym mógłbym nawet mieszkać. Hanna Gronkiewicz Waltz powinna nadal być tam szefem. Wielkim błędem PO jest, że jej już nie chce i ośmiela takich Jakich.

*

Jeszcze trochę i Polskę trzeba będzie podzielić terytorialnie z powodów religijno-historycznych, jak Ziemię Świętą. A potem mniejszość stanie się większością. Izrael znów walczy o przetrwanie.

*

Abp Hoser o sprawie #AlfieEvans: to bulwersujące, że o życiu dziecka zadecydował sąd. Teolog Hoser nie rozumie, że sąd nie zajmuje się orzekaniem o istnieniu Boga i jego wyrokach. Ale o życiu dziecka sąd orzekać może, gdyż dziecko istnieje.

*

PAD proponuje Polsce suwerenne autoograniczenie własnej suwerenności poprzez taki zapis w przyszłej konstytucji, jak ten: „Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego i europejskiego zgodnego z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej„. Taki kalambur mógłby polskiej suwerenności zaszkodzić.
Szczególnie, gdyby w międzynarodowej przestrzeni prawnej pojawiły się unormowania korzystne dla polskich obywateli, ale nie zapisane w polskiej konstytucji. Dajmy na to: ONZ proponuje podział kosmosu na strefy wpływu państw, a my wiemy od Pana Twardowskiego, że na Księżycu jest działka wypełniona złotem i innymi rzadkimi pierwiastkami. A w konstytucji nic by na ten temat nie było. I co, mielibyśmy odpuścić sobie udział w podziale Księżyca?
Iluż znalazłoby się nagle purystów krzyczących, że takiego prawa międzynarodowego uznawać nie można, bo nie ma tego w konstytucji? Więc zgody być nie może! Weto!
Oczywiście, prezydentowi idzie bardziej o to, że – są takie opinie – socjalliberalny Zachód, a UE szczególnie, narzuca Polsce prawa obywatelskie i prawa człowieka, z którymi światopoglądowo jest Narodowi Polskiemu nie po drodze. Przed tym „narzucaniem” chciałby Polaków obronić już na gruncie zapisów konstytucyjnych.

Proponuje także, by województwa i powiaty wpisać trwale do konstytucji? Skutek prawdopodobny to m.in. konstytucyjne ograniczenie łączenia się jednostek samorządowych w większe struktury terytorialne – np. gdyby powiaty Pajęczno i Bełchatów chciały być razem, aby lepiej gospodarować obszarem wydobycia węgla brunatnego i całym tamtejszym środowiskiem naturalnym. Obecnie można razem, jak np. w przypadku powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, łączącego interesy dwóch podobnych terytoriów. Nie powinno się tego ograniczać, gdyby mieszkańcy tych jednostek uznali w jakimś referendum, że tak chcą i jest to dla nich dobre.

Może komuś z jakichś powodów potrzebna jest konstytucja ograniczająca demokrację bezpośrednią, zmniejszająca rolę referendum jako mechanizmu wyrażania opinii przez suwerena? I to w momencie, gdy przeciwnicy obecnej konstytucji wmawiają usilnie tzw. suwerenowi, że chcą wzmocnić rolę bezpośredniej opinii obywateli w ważnych sprawach, proponując m.in. przeprowadzenie referendum konstytucyjnego i innych referendów?! Dziwna ta wewnętrzna sprzeczność, ale PAD pokazuje konsekwentnie od początku, że jest trochę wewnętrznie pęknięty. Nie kryje tego, jest naturalnie szczery i nie potrafi nawet kłamać.

*

Znany prowokator Henryk Hoser krytykuje niepełnosprawnych od 2 tygodni protestujących na sejmowym korytarzu. „Wykonują strajk w niestosownym miejscu” (RMF FM). Nazwałem tę prowokację po imieniu. Moja śmiałość musiała kogoś przerazić. Ledwie zamieściłem na FB tego posta, natychmiast dostałem blokadę, w 20 sekund! Setny raz w ciągu roku. Nie wolno tykać Nietykalnych.

Napisałem: „właściwym miejscem do takiego protestu byłby kościół albo kaplica sejmowa. W końcu ten rząd jest organem wykonawczym Kościoła Katolickiego i realizuje jego program społeczny”.

Piszą ludzie ze zdziwieniem na portalach, że księży nie ma w sejmie, aby wesprzeć chorych w ich proteście. Zrozumcie ludzie, że w tej ludowo-socjalistycznej teokracji to sejm chodzi do księży, a nie oni do sejmu. Ludzie się mylą. Wciąż się mylą, coraz bardziej nie rozumieją, do czego doszło.

Wicemarszałek sejmu Terlecki natomiast drwiąco „lituje się” nad losem niepełnosprawnych na sejmowych posadzkach. On by swoim dzieciom tak nie narażał – zohydza ludowi walczące o byt matki. Jakby ich los poza sejmem był na co dzień w czymś lepszy. Ekskluzywizm odbiera rozum nawet agnostykom.

*

Wolna – od handlu – niedziela w PL (PRL Bis). Rzecz dzieje się na budowie:
Jasiu, skocz no po piwo!
Pan majster życzy sobie piwo z poczty, ze stacji benzynowej czy z kasy biletowej?
Byle szybko! I kilo śląskiej, bułeczki etc. Forsę, Jasiu, już ci kiedyś dawałem.
?! Lecę, panie majster…

Po drabinie, Jasiu, po drabinie, bo butelki potłuczesz!

*

Tadeusz Cymański w RMF: zdeprecjonowano moralnie i materialnie pozycję sejmu. Zdeprecjonowano – kto, konkretnie? Pan Cymański uprawia swoje parafialne kuglarstwo w stylu „co złego, to nie ja!„. Taki stand up podoba się starszym paniom z Radia Maryja.

*

Co robi Amerykanin, gdy w końcu znajdzie klucze? Wysyła sms z podziękowaniami do tego dra Alzheimera w Europie.

*

Becia i PiS wyruszyli na gminne eventy z mszą, pokropkiem i wyżerką. To jest ich prawdziwa Polska. Ich naturalne środowisko. Żerowisko. Tarlisko. Redyk.

Jeszcze ją tam sadzają obok księdza, ale i to się rychło skończy.

Następny, po Dunajcu, event plenerowy Beci to będzie spływ Dunajem do Budapesztu.

*

Prawdopodobnie ten rząd nie ma poczucia humoru? Niechby spróbował! Absurd nie wie, że jest absurdalny. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstala-lodzka-zolta-alternatywa-smiech-wrogom-ojczyzny-nadkaczewnik-na-drabince-i/97byp13 …

*

Niezłomni, zdradzeni o świcie. Faszyści polscy wtrąceni do lochu przez polską policję – https://pbs.twimg.com/media/DbctXwDXcAABkg3.jpg:large …

*

 

Przerażające i groźne jest połączenie naturalnej głupoty z katolickim fanatyzmem! Ludzie umysłowo stabilni nie są po prostu zdolni do fanatyzmu.

 

*

Czy plucie na niedoj….e panny katoliczki w zaawansowanym wieku to grzech? To o Krysi Pawłowiczównie i jej podobnych ekstremalnych, piekielnych przypadkach. Właśnie splunąłem, bo słów już nie ma.

*
Wspinałem się tydzień temu na górę. Przysiadłem na pieńku w partii podszczytowej. Podchodziło niemłode małżeństwo i pan zagadał:
– Pan w fazie wchodzącej czy schodzącej?
– W medytacyjnej – odparłem grzecznie i tajemniczo.
– Co pan wymedytował?
– Aaaa, że z tą kondycją to ja nastolatek na romantyczne zdobywanie szczytów nie mam podstaw podrywać.
– Może pan próbować na intelekt – włączyła się pani.
– Można by, ale te, które nabierają się na intelekt, już wszystkie pozajmowane. Jedna taka, która poszła na intelekt, właśnie wjeżdża na tę górę kolejką gondolową.
– I co teraz?
– Wszystko się wyjaśniło, intelekt podpowiada mi, że trzeba wchodzić. Odwrotu nie ma.
Podpierając się bukowym kosturem doszedłem na sam szczyt. Schodzenie też nie było jakąś wielką przyjemnością. Ale warto było popatrzeć z góry na świat. Zdążyłem w sam raz na obiad.

*

Podczas pamiętnego spotkania Elzbiety II i Lecha Wałęsy brytyjska monarchia potwierdziła rację swojego istnienia nobilitując się w zestawieniu z ludem, który zwyciężył i stał się wolny. Równy wśród równych.

Motłochowi nie spodoba się to nigdy, bo to jest konstruktywne. Motłoch żywi się destrukcją i zawiścią. Niszczy to, czego nigdy by sam nie osiągnął.

https://pbs.twimg.com/media/DbSri96WsAA4aQB.jpg:large

*

PMM zapowiedział, że pieniądze na zaspokajanie potrzeb osób niepełnosprawnych i ich rodzin, protestujących kolejny raz w sejmie, weźmie z daniny od najbogatszych. Legendarny Robin Hood z Sherwood walczył przeciwko daninom nakładanym na poddanych przez chciwego arcybiskupa Yorku. Ściągał je szeryf z Nottingham, za co otrzymywał baty od Robina. Robin oddawał daniny pokrzywdzonym i dlatego jest pozytywnym bohaterem literackim. Wymierzał sprawiedliwość służalcom uzurpatora. Przemyśl to sobie, juniorze Morawiecki!

*

Solidarnościowiec Duda i jewo kamanda chcą, aby niedziela bez handlu rozpoczynała się o godz. 22 w sobotę i trwała do 5 rano w poniedziałek, czyli trwała 31 godzin. Osoby z tak zaawansowanymi zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami osobowości nie powinny mieć wpływu na stanowienie prawa. Nawet w Polsce.

*

Nieszczęsny marszałek Kuchciński chciałby Polskę „odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środki chemiczne” – powiedział Suwerenowi w Janowie Podlaskim. Suwerenowi to się spodobało, Obywatelom nie za bardzo. Tłumaczy się, że użył przenośni.

Noooo, poeta! Marszałek metafor!

Sebyła „Pieśni szczurołapa”: „(…) Ja jestem szczurołapem, słodko gram na flecie,/ Chodzę, lunatyk nieba, po ogromnym świecie./ Nie strasz mnie, księże, niebem, sądem, ani burzą!/ Bo zagram ci na flecie kołysankę szczurzą (…)„.

*

W Świętokrzyskiem wdrożono pilotażowy program Emeryt+. Na początek posadę dostał były aborcjonista prof. Chazan (74 lata), jako konsultant ds. ginekologii i położnictwa. To jest, oczywiście, prowokacja, zaczepka. Chazan pokutuje i zarabia na zbawienie wieczne za publiczne pieniądze.

*

Po konflikcie z Izraelem i USA polska władza z przytupem obchodzi rocznicę powstania 1943 w żydowskim getcie w Warszawie. Ludobójstwo rządowe w Syrii pokazuje, że przykład Getta w Warszawie niczego ludzi nie nauczył. W takim kontekście cała ta celebra z okazji rocznicy powstania jest drwiną z ofiar przemocy tamtej i tej. W tym czasie Bliski Wschód płonie, ludzie giną nadal z tych samych powodów.

*

Co jest niezwykłego w tym, że prezydent Słupska jeździ w środę po Warszawie? Jacyś dziennikarze czynią mu z tego zarzut. Wiedzą nawet, o czym Biedroń plotkuje w Warszawie. Żyjemy w takim państwie, w którym burmistrz – aby coś załatwić dla swojego miasta – pół miesiąca spędza na ministerialnych korytarzach i musi płaszczyć się przed paniusiami w departamentach.

*

Na TT pojawiała się informacja, że Brat Jarosław i Ojciec Tadeusz spotkali się potajemnie (?) i mają teraz taki deal, że Ojciec poprze Brata, a ten mu zapewni kasę. Do tej pory takie newsy dotyczyły głównie Italii – Kozy Naszej i ‚Ndrànghetty. Polska sroce spod ogona nie wypadła.

*

Prawdziwa, suwerenna, niepodległa Polska może istnieć w Unii Europejskiej tylko pod okupacją Narodu! W narodowej UE.

*

Ziemkiewicz i Michalkiewicz na liście antysemitów ogłoszonej w Izraelu. Ziemniak czy Pan Stanisław – ludzie w swojej klasie wybitni – mogliby dać przykład Narodowi Polskiemu, jak rządzić światem bez zabijania i wypędzania tych Żydów. Niechby sobie obaj nawet byli tymi antysemitami, jak już tak to lubią i mają z tego utrzymanie.

*

Ministerstwo Rodziny chce płacić za szybciej poczęte drugie dziecko. Hodowla podatników od poczęcia do wcześniejszej emerytury. Reszta radochy po śmierci. Byle szybkiej. Jak w „Konopielce”: płodzić po zbiorach, rodzić na wiosnę, żeby baba była gotowa na żniwa do polowej roboty. Ech, Kaziuk – ty prorok jesteś!

*

PAD uruchamia referendum konstytucyjne. Podobałby mi się ustrój prezydencki – prezydent powołuje rząd pozaparlamentarny, 100 posłów ze 100 okręgów jednomandatowych, senat jako izba samorządowa z prawem weta do ustaw i uchwał sejmowych. To poparłbym nawet wtedy, gdyby PAD to sam wymyślił.

*

Dziennikarze „wPolityce” (czyt. „W Służbie Narodu”) są wzorcowi z definicji.

*

Sellin: „Wiedzieliśmy, że załatwiamy bardzo ważną dla państwa sprawę. Sąd polski w 1991 uznał, że ta kolekcja jest własnością prywatną”. Niesamowite, że rząd PiS respektuje wyroki reprywatyzacyjne postkomunistycznych sądów!!! Niektóre. Harry Potter uwierzył, że magia działa. Ale cudów nie ma.

Bez pomocy usłużnych fornali z parafialnego rządu Fundacja Czartoryskich nie dałaby rady wykonać takiego wałka stulecia – paserowi sprzedać „łasiczkę” w kraju, a pieniądze wywieźć z Polski. Kolekcji w Polsce nie dałoby się sprzedać. Państwowy paser to wiedział, więc ją „zreprywatyzował”. Wywiezienie obrazu (kolekcji) z Polski byłoby jednak tak niemożliwe, jak sprowadzenie wraku tupolewa spod Smoleńska. Paser państwowy za cudze pieniądze odkupił to, co kiedyś przemocą przejął. Potrafią robić rzeczy niemożliwe! Cuda na patyku, jak na wiejskim odpuście. Gliński z Selinem na pewno sprowadzą do Polski pół Ermitażu i kolekcję Wazów ze Szwecji. No, fachowcy, maładcy riebiata!

Kontrprzykłady do porównania z pazerną i przebiegłą Fundacją Czartoryskich: Zakłady Kórnickie Zamoyskich – http://fzk.pl/historia/  i Fundacja Ossolińskich – https://ossolineum.pl/index.php/aktualnosci/historia-znio/resustytacja-fundacji-znio/ … . Może minister Gliński odkupi Zamość od Ordynacji? Mimo to nadal uważam, że majątki ukradzione ludziom przez komunistyczną Polskę Ludową należy zwracać albo spłacać. Patrz: zwrot przez Austrię prawowitej właścicielce, Żydówce z USA, „Złotej damy” Klimta. Kto chce obejrzeć, niech jedzie do Nowego Jorku.

*

Po wyjeździe p. Timmermansa krajowa odsłona dialogu między polskimi władzami a Komisją Europejską w sprawie praworządności w Polsce stała się bardzo intensywna. Polska jazda, Lisowczycy – trzeba o tym Europie wciąż przypominać.

*

Przedsiębiorca piwny Jakubiak z Kiepskich’15: „Młodzież, która zrzesza się pod sztandarami falangi, jest bardziej ortodoksyjna w swoich przekonaniach, ale to nie znaczy, że jest to zła młodzież”. Od kiedy bezmyślność jest ortodoksyjna?

*

Rolnicy domagają się odszkodowań od państwa za świnie zaatakowane przez zarazę. Hodowle można ubezpieczać. Ja mam im za to płacić. Wolałbym wydawać kasę np. na książki.

*

Powstała krakowska mapa reprywatyzacji. Na liście znane nazwiska. Dlaczego autor wskazuje tylko osoby świeckie „związane” z prywatyzacją? Brakuje mi mapy związków wyznaniowych z przyległościami, których w Krakowie jest najwięcej.

PRL zabrała nieruchomości porzucone oraz obce klasowo i narodowo i weszła w rolę ich pasera. Przezwyciężanie tych historycznych błędów i wypaczeń oddano w ręce szturmowszczyków narodowych posła Jakiego. Murek do przeskoczenia robi się coraz wyższy!

*

Władysław Frasyniuk‏: „ONR w Sali BHP to zamach na najpiękniejsze karty historii Polski. Do Stoczni Gdańskiej wpuścił ich Jarosław Kaczyński. W Polsce nie ma miejsca na faszyzm. Kaczyńskiego pokonamy w wyborach, ONR zdelegalizujemy”. Po występach ONR trzeba będzie przeprowadzić egzorcyzm defaszyzacyjny Sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Odkazić, odszczurzyć, odgrzybić…

Salę faszystom wynajęła „komercyjnie” Fundacja Solidarności. Niejaki Pe Duda nie rozumie, że to nazwa „Solidarność” promuje tę fundację obsługującą jego i jego kolesiów, a nie na odwrót. „S” nie nobilituje ONR, ONR użyto z premedytacją, aby poniżyć i zdewaluować NSZZ Solidarność. Udało się.

*

Polska Fundacja Narodowa to zdaniem jej szefów podmiot/firma prywatna? Za ile można coś takiego kupić? Otwieram licytację, oferuję 1,22 PLN. Ktoś da więcej?

*

No, identiko ten pomnik! Udał się Narodowi! – https://pbs.twimg.com/media/Dae8xMTXkAAqbsk.jpg; https://youtu.be/W0fhQlXsOBE.

*

Życzę sobie 10 kwietnia, aby w Warszawie 19 października został odsłonięty pomnik Obywatela Piotra Szczęsnego. Żaden monument. Coś nowoczesnego w formie i koniecznie z treścią jego przesłania. Uzyskanie wolności do głoszenia i okazywania nienawiści to największe osiągnięcie quasi-Polaków w tych czasach. Uciszyli Piotra z Niepołomic i to ich bardzo cieszy. Postawmy pomnik Obywatela Piotra Szczęsnego w rocznicę jego manifestu.

*

Czy gdyby nie było mgły, to też byłby ten wybuch tego skrzydła? Tak pytam tylko.

*

Tak się przyjrzałem, to z twarzy podobny jest. Rzeźbiarz i performer Paweł Althamer wyrzeźbił podobiznę b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w pniu brzozy; pracę umieścił przed Pałacem Prezydenckim obok przedmiotów upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. – Rzeźba ma służyć zadumie – powiedział artysta.

*

Szanowny Panie Zuckerberg! Wypisałem się z FB ok. 3 tygodnie temu. FB wielokrotnie proponował mi wykupienie reklamy mojego konta w czasie, gdy to konto było zablokowane przez FB. FB utracił kontrolę nad samym sobą. https://secure.avaaz.org/campaign/pl/facebook_open_letter_loc_eu/?copy

*

W Krzywaczce pod Krakowem buduje się osiedle dla katolików (Osiedle Fatimskie). Czy muzułmanin narodowości chińskiej, imigrant z Grenlandii z polskim obywatelstwem, jak ja, też mógłby tam zamieszkać? Uściślę pytanie: idzie tylko o pieniądze, czy może o coś więcej?

*

Poszła w lud plotka, że Nadczłowiek jest chory i leczy się na onkologii w Bydgoszczy. Grają na wywołanie współczucia w masach ludowych od czasu spadkowego sondażu. Nie pomogło, to teraz chodzą fejki o zamachu na Prezesa. Walka o tron. Szachermacher działa.

*

Tusk na pierwszym miejscu w ankiecie popularności polityków. Z powodu – bez wątpienia – fałszywych do cna wyników tej ankiety JacKurski gromadzi – na wszelki słuczaj – słoje wazeliny. I to w niedzielę wolną od handlu! A może jednak jako etatowy wróg Tuska i wyznawca JarKaczyńskiego upija się ukradkiem na smutno pod jakimś monopolowym Orlenem?

*

Stanowisko papieża w sprawie komunii osób rozwiedzionych w Kościele Katolickim to zagrożenie dla jego jedności, to herezja?! – twierdzą kościelni dostojnicy. I te ponad 100 tysięcy katolików z Polski napominających pisemnie Papieża Franciszka. No, wyczyn po prostu! K2 zimą zdobyte!

*

Podobnie, jak 10 lat temu, kłamstw, obłudy i bezczelności starcza im co najwyżej na pół kadencji rządzenia. I nagle zaczyna robić się nerwowo na pokładzie.

*

Kaczyński powtórzył w tv swoją tezę, że gdyby nie było rozdzielenia wizyt, to do katastrofy pod Smoleńskiem by nie doszło. Lech Kaczyński nie został zaproszony na obchody przez prezydenta Miedwiediewa. Poleciał tam, bo tak chciał. Oddzielnie. Pamiętamy. Jarosław nie rozumie, że obciąża tym rozdzieleniem wizyt swojego nieżyjącego brata? Zawsze winny będzie ktoś inny, niż on sam. Tusk albo Lech.

*

Obecna konstytucja nie jest groźna dla Polaków, groźni są ci, którzy ją obalili, i chcą zrobić własną.

*

Moi sąsiedzi przylecieli z Afryki. Nie było ich od połowy sierpnia. Imigranci, bo trochę czarni, czy ziomale, bo częściowo biali? Urządzają się w gnieździe.

*

Czy można stracić coś, czego się nie uzyskało? Tak mówią politycy PiS o niepobranym VAT od oszustów podatkowych – państwo go „utraciło”. Przedziwna i pokrętna ta polszczyzna i logika propagandy.

*

Dłużej klasztora, niż przeora. Jasna Góra okupowana przez Narut. Tymczasowo. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/przeor-w-sprawie-pielgrzymki-narodowcow-jasna-gora-jest-dla-wszystkich-pielgrzymow/c439emt

*

Nie widzę możliwości współpracy z religijnym fundamentalistą” – napisał Tomasz Cimoszewicz na FB odnosząc się do kandydatury Ujazdowskiego. Co ma religijność wspólnego z samorządem lokalnym, panie polityku Cimoszewicz???!!! Proszę jeszcze pouczyć się trochę od ojca.

*

Obecna władza kradnie? Proszę natychmiast zawiadomić prokuraturę!

*

Łowcy nagród z rządu i spółek SP buntują się, że prezes kazał im oddać kasę Caritasowi. Jeżeli nie oddadzą, niech ich prezes PiS jako pracodawca zaskarży do sądu, że powinni oddać, bo źle pracowali. Taki głupi jest ten Kaczyński, że aż ludzie mądrzeją!

*

Podczas kampanii wyborczej w 2015 Jarosław Kaczyński powiedział, że niech nikt nie oczekuje od PiS postawy kapitulanckiej. Ja to zapamiętałem tak, jak bity słoń pamięta bijącego. No, to mi się zaraz przypomniało, jak PiS odpuścił sobie tę degradację Jaruzela.

*

Szary poseł zapowiedział, że obniży wynagrodzenia samorządowcom. Tyran mści się na poddanych, jak potrafi. Za te pozdejmowane tabliczki z nazwiskiem brata, za wygrywane przez Obywateli wybory uzupełniające na Podlasiu i Podkarpaciu – zabierze im kasę. Wtedy – jak sądzi – poprą PiS, które za poparcie przecież płaci. Da się przekupić wszystkich? To chyba niemożliwe? Przekupić i zastraszyć? To już udawało się za okupacji hitlerowskiej, ale nie wszyscy się poddali.

Prezes trafia w plebejski gust i znów zwycięża. Dla suwerena nie jest ważne, komu Prezes chce zabrać pieniądze, ale że chce zabrać. IM. Bogatszym znaczy. A tym wszystkim wykształciuchom darmozjadom na posadach szczególnie.

Gomułkowska równość w biedzie. Żądać obniżania i zrównywania zarobków w Polsce, kraju o jednym z najniższych poziomie zarobków w UE, to podwójna, potrójna perwersja. https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-w-polsce-na-tle-unii-europejskiej-w-latach-1990-2013 …

*

Niby Szyszki już nie ma, ale rzeź trwa: „Decyzja zapadła” – szpaler przydrożnych drzew na trasie Stróża-Mikoszewo czeka wycinka. Usuniętych zostanie 500 jesionów, klonów i lip. Całkowicie wycięty zostanie szpaler drzew rosnących wzdłuż drogi powiatowej Stróża – Mikoszewo. – To kwestia zapewnienia bezpieczeństwa kierowcom – mówi Andrzej Suszek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Dworze Gdańskim. Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/na-zulawach-bedzie-wycinka-pol-tysiaca-drzew-znikna-drzewa-przy-drodze-stroza-mikoszewo,13062468/?utm_source=social-media-facebook&utm_medium=przycisk-gora

Podczas podróży do Krakowa widzieliśmy wycinki najgrubszych drzew na całej trasie, przez 5 województw. Tnie się drzewa, bo nie ma pieniędzy na drogi. To na co są pieniądze?

Można by montować bariery i nie wycinać drzew, ale policja za wypadki śmiertelne obwinia drzewa, a nie piratów drogowych. Z 15 lat temu zastępca komendanta głównego policji przed kamerami zapowiadał, że trzeba wyciąć drzewa, to drogi będą bezpieczne. I robiom, co chcóm! Łóne, te ludzie, zrobióm te bariyrki z tych wyciyntych dżew.

*

Stachanowcy są zmęczeni? W 2017 po raz pierwszy od 2011 roku, liczba stron aktów prawnych, które weszły w życie w danym roku, spadła w porównaniu do roku poprzedniego. W 2016 roku nowe prawo zajmowało niemal 32 tysiące stron. To wynik tego pędu reformatorskiego rewolucjonistów z PiS, tych nocnych głosowań.

*

Petru lubię nie mniej od Ujazdowskiego. Czasami jednak ponosi go krasomówstwo: „Paradoksalnie, K. Ujazdowski jest bardziej konserwatywny niż była kandydatka PiSu (…) Różecka na stanowisko prezydenta Wrocławia. Ruch Schetyny to błąd strategiczny opozycji. Większość wyborców nie będzie w stanie poprzeć Ujazdowskiego”.

PiS, panie pośle Petru, nie był i nie jest konserwatywny! To socjaliści, anarchiści. Nie wiadomo nawet, czy ta pani chodzi do kościoła. A Ujazdowski na sicher modli się codziennie rano i wieczorem!!! Schetynie nie idzie o poparcie KMU przez wyborców, lecz przez lokalnego biskupa. Wtedy wyborcy poprą Ujazdowskiego jako porządnego katolika, chociaż nie z PiS-u.

*

Prokurator, który ma wyjaśnić sprawę rzekomej pożyczki Kornela Morawieckiego, spłaca kredyt hipoteczny w byłym banku Mateusza Morawieckiego. Kanadyjski ksiądz, który oskarża K. Morawieckiego o brak spłaty prywatnej pożyczki, wnioskuje do prokuratury o zmianę śledczego. Hi, hi, hi! Opera mydlana, a nie państwo.

*

Nie można w całości jakiejkolwiek grupy ludzi osądzić i jednakowo potraktować; decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy degradacyjnej była „bardzo dobra” – oceniła doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska.

Ależ można. Np. takie wypowiedzi: „- Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem mojego świętej pamięci brata.” czy „gorszy sort” itp. można by zaliczyć do kategorii zbiorowych osądów. Bez trybu. Ja tak osądzam.

*

Poseł Horała z PiS na temat tajnych nagród dla ministrów itp.: „Co to by dało, jakby PiS i Beata Szydło nie wzięli tych nagród? Emeryci by dostali 1 grosz podwyżki?„. Nie ma takiego zdania, przed wypowiedzeniem którego wybitny umysł Pana Posła Horały powstrzymałby jego szlachetne usta. On ciężko zapracował na najwyższe nagrody.

*

Szeregowy poseł Gamoń przystąpił do ofensywy przed wyborami samorządowymi, tzn. ruszył w Polskę. Uważaj, suwerenie, na czarne, szybkie samochody w różnych Pcimiach!!! To jest typ pojazdu „Spieprzaj, dziadu!”, chroniony przez prokuraturę. Zejdź mu z drogi.

*

Kaczyński w Budapeszcie brał udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Biedni ci Węgrzy.

*

Sąd oddalił prywatny pozew wobec Kaczyńskiego za wypowiedź o „gorszym sorcie”. Nic nie szkodzi, Kaczyński już został osądzony przez Polaków. Tzn. wyszydzony.

*

Coś optymistycznego – Metallica śpiewająca w Pradze „Jożina z bażin” (Józika z bagien): https://youtu.be/4CxCprIjpiA

*

KMUjazdowski wciąż łudzi się, że w Polsce jest zapotrzebowanie na idealistów z bagażem pluralistycznego humanizmu. Życzę mu powodzenia za odwagę, która była mu potrzebna do ucieczki z PiS z uzasadnieniem zachowania kręgosłupa moralnego. K. M. Ujazdowski zaprzecza tezie, że z PiS nie ma dokąd uciec.

Ja cenię Ujazdowskiego za łagodność, więc trochę przesadzam z oceną jego osoby i postawy. Pierwszy członek Gabinetu Cieni PO został właśnie ujawniony. Kto ma być następny?

Czy KMU zostanie prezydentem Wrocławia? Wrockowi wsadzono już pisowskiego dyrektora do Teatru Polskiego, a ten położył jeden z najlepszych teatrów w Polsce w tydzień. Wrocławianie nie pozwolą psuć nic więcej nikomu. Tego można być pewnym.

*

W PiS jak w rodzinie patologicznej: jeżeli biją, poniewierają, to znaczy, że im na swoich posłach i działaczach zależy. I przecież żaden z nich nie ma dokąd uciec. Telefony ze skargami na niebieską linię do Torunia przełączane są on line na Nowogrodzką. Weta Dudy mają pokazać, że PiS ma swoją moralność i własne zdanie, że myśli. Poza tym: morda w kubeł, żreć i nie szczekać. Karbowymi są pezetpeerowskie zombies typu Piotrowicza.

*

Dobra wiadomość: saudyjski następca tronu stwierdził, że Izraelczycy mają prawo do własnego państwa. Postuluje też układ pokojowy dla Bliskiego Wschodu.

*

Posłanka Pawłowiczówna skrytykowała emerytów i tych wszystkich, którzy nie uczyli się i obijali, a teraz stawiają żądania finansowe. Ultrakatolicki ekskluzywizm. Powszechna w tym środowisku pogarda dla „maluczkich”.

*

Weto PAD-a do ustawy degradacyjnej to po prostu obłaskawianie elektoratu pezetpeerowskiego (d. SLD), który stanowi co najmniej połowę rynku poparcia dla PiS? To są ci sami ludzie, którzy popierali wprowadzenie stanu wojennego („Wreszcie ktoś zrobił porządek„).

Chcieliśmy już dawno rozprawić się z tymi generałami i esbekami, ale lewica nam nie pozwoliła” – mówi koalicja Kościół Katolicki-PiS do swoich poddanych, którym w tym czasie powyrastały poniżej pleców pozłacane skrzydła ze styropianu. Jutro i tak zapomną, co i kto im nakłamał.

*

Prawda wiary – klasyczny oksymoron.

*

Kiepscy’15 przyłączyli się do pisowskiego zamachu na konstytucję. Postrzegają państwo zza płota. Państwo jest im niepotrzebne, wystarcza im płot. I burek, który obszczekuje obcych narodowo i intelektualnie.

*

Plemię stawia sobie szałasy z marmuru za pieniądze podbitego ludu – http://bi.gazeta.pl/im/54/f6/15/z23031636V,Prace-przy-budowie-pomnika-ofiar-tragedii-smolensk.jpg

*

Kaczyński o PiS: „Aby słuchać i służyć, trzeba mieć polski, wyrosły z chrześcijaństwa system wartości, zrośnięty z zasadą: miłuj bliźniego, jak siebie (…)”. Czytaj: Swój do swojego po swoje, w imię Boże!

*

PAD o sobie: „Kiedy ja zjeżdżam na nartach, to ja muszę myśleć o jeździe na nartach„. Myśleć? PAD przesadził z tą samooceną.

*

Rocznica przyjęcia Konstytucji RP z 1997 roku, dwudziesta pierwsza. PiS pokazało, że do rządzenia państwem nie potrzebuje konstytucji. Zawiesiło ją w wychodku za księżą stodołą. Wystarcza im Dekalog. Używają go jako oręża przeciwko obywatelom i opozycji, czyli wrogom. Sami stosować go nie mają zamiaru. Mają swój faszystowski kodeks plemienny.

*

Gdybym był przedsiębiorcą, wolałbym jednak rozdzielność majątkowo-księgową ze Skarbem Państwa i budżetem państwa. A PMM widzi to inaczej – lubi mieć pełny wgląd w prywatne rachunki i to on line. O własnych i żony opowiadać nie lubi.

*

Nie ma wątpliwości, że proboszcz z Kaczorowa drastycznie przekroczył swoje uprawnienia. Kościół należy do lokalnej społeczności, która po czymś takim powinna zakazać proboszczowi wstępu do świątyni. To jest naruszanie fundamentów polskiej kultury ludowej, w której mundurowi, a strażacy jako pierwsi spośród tych, którzy bronią bezpieczeństwa i dobytku sąsiadów, przy Grobie Pańskim symbolizują tradycje rycerskości. Pan proboszcz sądzi, że panuje nad swoim stadkiem jako lokalny monarcha. Pozwala mu na to polski pokorny ludek, którym kler pomiata jak niewolnikami.

W tle jarzy się ogólnopolski konflikt OSP z PiS w sprawie odmowy obchodów niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

*

Informacje o poważnej chorobie prezesa PiS (klinika w Bydgoszczy) pojawiły się w momencie, gdy PiS zaczął tracić poparcie w sondażach. Teraz nikt w żadną chorobę prezesa już nie uwierzy, sądząc że pisowscy propagandyści chcą wywołać wzrost poparcia za pomocą odruchów współczucia.

*

W fazie embrionalnej każdy z ludzi wyglądał jak przyszły człowiek, ale po urodzeniu został ochrzczony itd. I sprawy, jeśli chodzi o kryteria człowieczeństwa, mocno nam się pokomplikowały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>